Jak wybrać DOBRĄ szkołę jazdy?

Wybierając Ośrodek Szkolenia Kierowców w którym zamierzasz odbyć szkolenie na wybraną kategorię prawa jazdy zwróć uwagę na:

· OPINIĘ ZNAJOMYCH, KTÓRZY ZDALI ZA PIERWSZYM RAZEM TAK

· ODLEGŁOŚĆ MIĘDZY DOMEM, A OŚRODKIEM NIE

Czasami warto wybrać ośrodek, który znajduje się w południowej części Wrocławia - w pobliżu WORD, aby na każdej lekcji nie tracić czasu na dojazdy na trasy egzaminacyjne - przecież dobrze jest je znać

· CENĘ TAK

Tak - ale pytajmy co za tę kwotę możemy uzyskać. Najczęściej najtańsze (850!!! – bomby cenowe) oferty kryją szereg pułapek-w trakcie kursu okazuje się, że musimy ponosić dodatkowe koszty, o których na początku nie było mowy lub co gorsze - po wpłacie okazuje się, że firma nie istnieje !

Najczęściej za niską cenę otrzymujemy bardzo niski poziom szkolenia, ponieważ głównym celem instruktora jest zaniżanie kosztów, a nie szkolenie. Za to zapłacimy później: na egzaminie (112 zł za każdy egzamin) + jazdy doszkalające (około 40 zł za godzinę). W sumie zapłacimy dużo więcej + czas i nerwy !

· RENOMĘ I STAŻ NA RYNKU. TAK

Uważajmy na "świeże", powstające jak grzyby po deszczu szkółki jazdy, które często obiecują cuda - a potem ...

· MOŻLIWOŚĆ WYBORU I ZMIANY SAMOCHODU. TAK

Rodzaj, stan, typ pojazdu na jakim odbywamy szkolenie nie jest bez znaczenia. Najlepiej abyśmy uczyli i przyzwyczajali się do takiego samochodu na jakim będziemy zdawali egzamin. Jeżeli planujemy naukę w sezonie letnim dobrze, aby samochód był wyposażony w klimatyzację co gwarantuje wysoki komfort szkolenia.

· MOŻLIWOŚĆ WYBORU I ZMIANY INSTRUKTORA. TAK

Kultura i charakter niejednego instruktora daje wiele do życzenia. Np. Palenie papierosów w samochodzie przez instruktora - jest nieprzyjemne. A poza tym jego sumienność, rzetelność, punktualność i doświadczenie to podstawa dobrego i skutecznego szkolenia.

· REKLAMY NA MIEŚCIE NIE

Ponieważ to co dobre nie wymaga tak nachalnej reklamy, zwróćmy także uwagę na jakość tych reklam i ulotek.

· ZAPYTAJMY RÓWNIEŻ O TERMIN ROZPOCZĘCIA JAZD.

Często ośrodki stosują politykę, aby „nałapać” jak najwięcej kursantów w „sezonie”, a szkolenie planują po paru miesiącach. (Kurs teoretyczny w dwa tygodnie, a na jazdy za 3 miesiące!)

POWODZENIA   : )

P.S.

Pamiętajmy, że w każdym momencie szkolenia możemy zmienić Szkołę Jazdy i kontynuować naukę w innej !!!